New Era RPG
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

New Era RPG

Un forum bazat pe Anime și RPG.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Moneda virtuală de joc.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Misterio
Administrator
Administrator
Misterio


Mesaje : 54
Data de inscriere : 15/10/2013
Varsta : 19
Rasa : Shinigami

Moneda virtuală de joc. Empty
MesajSubiect: Moneda virtuală de joc.   Moneda virtuală de joc. Icon_minitimeVin Oct 18, 2013 5:25 pm

Pentru ca jocul să devină mai interesant,mi-a venit o idee care sigur va aeva un succes.Aceea fiind moneda virtuală.Moneda virtuală va fi vitală pentru multe lucruri,ca și cumpărarea de accesorii secundare care măresc unele abilități de luptă cu câteva procente sau alte obiecte de importanță.Moneda noastră de joc va fi Shingo-ul.Cum se vor obține acești Shingo?Ei bine se pot obține din eventuri(care sunt create de moderatori/admini),din lupte,din salariu(se aplică pentru Shinigami) și din misiuni.Salariul lunar care îl vor primii playerii RPG se clasifică astfel:
Căpitan:500 Shingo/lună
Locotenent:300 Shingo/lună
3rd Seat:150 Shingo/lună
Shinigami normal:50 Shingo/lună

Acestea se vor pune în aplicare mai târziu.

Edit xAlien: Pentru inceput veti avea 100 de shingo sa nu fie chiar asa greu.


Ultima editare efectuata de catre Misterio in Sam Oct 19, 2013 5:46 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://new-era-rpg.forumgratuit.ro
.:[TeckXD]:.
Admin
Admin
.:[TeckXD]:.


Mesaje : 98
Data de inscriere : 15/10/2013
Varsta : 26
Rasa : Inner-Shinigami

Moneda virtuală de joc. Empty
MesajSubiect: Re: Moneda virtuală de joc.   Moneda virtuală de joc. Icon_minitimeVin Oct 18, 2013 8:45 pm

Misterio,suza-ma ca intervin dar Capitanul Comandant e doar un NPC deci nu cred ca are cum sa castige Shingo.Fiind prea puternic am decis sa fie un NPC deci eventual poti schimba acolo te rog?
Sus In jos
 
Moneda virtuală de joc.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
New Era RPG :: RPG World :: Universul RPG :: Informatii RPG-
Mergi direct la: