New Era RPG
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

New Era RPG

Un forum bazat pe Anime și RPG.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Primul Vizard (Explicație)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Misterio
Administrator
Administrator
Misterio


Mesaje : 54
Data de inscriere : 15/10/2013
Varsta : 19
Rasa : Shinigami

Primul Vizard (Explicație) Empty
MesajSubiect: Primul Vizard (Explicație)   Primul Vizard (Explicație) Icon_minitimeDum Oct 20, 2013 9:21 am

În acest fic personajul nu are o apariție,doar voi explica eu cum va deveni el Vizard.
Hiro Mungetsu este un Shinigami începător din câte știți.Însă el poate avea și puteri de Hollow,devenind un Vizard.Cum se poate asta?Păi voi explica acum.Totul este legat de fratele lui,Aizen,care este o dovadă pură că Hiro poate deveni un Vizard.Dacă fratele lui poate să-și păstreze rațiunea la nivelul de Gillian,unde Hollows își pierd complet rațiunea,înseamnă că ori are transmisă gena prin care se poate opune unor reacții specifice Hollow ori și-a recăpătat conștiința într-o luptă interioară cu el.Cum nu a fost specificată nici una dintre variante,iar prima fiind mai plauzibilă,acesta este un prim motiv.Dacă gena provine de la părinți,înseamnă că probabil mama celor 2,a fost atacată de un Hollow de două ori fix în perioadele celor 2 sarcini.Cât despre rațiune,provine de la tatăl lor,care probabil a fost Shinigami,din moment ce latura negativă a Hollow-ului din noi a fost ”suprimată”.Cum Aizen are o șansă mică să devină un Inner Shinigami,așa și Hiro are o șansă să devină un Vizard.Al doilea argument ar fi că simte puterea spirituală a oricărui tip de Hollow,indiferent de putere.Toți știm că un Hollow de nivel superior,are puterea spirituală ascunsă în fața unui Shinigami începător din cauză că este prea mare ca să poată fi simțită.Ei bine,Hiro îi poate simți,din cauză că are o putere latentă de Hollow.O dovadă ar fi că simțea puterea spirituală a fratelui său în forma de Gillian înainte ca acesta să ajungă.
Cu toate acestea,ajung la concluzia că Hiro este un Vizard.

P.S:Aștept un admin care să verifice și să ofere o concluzie.
Sus In jos
https://new-era-rpg.forumgratuit.ro
.:[TeckXD]:.
Admin
Admin
.:[TeckXD]:.


Mesaje : 98
Data de inscriere : 15/10/2013
Varsta : 26
Rasa : Inner-Shinigami

Primul Vizard (Explicație) Empty
MesajSubiect: Re: Primul Vizard (Explicație)   Primul Vizard (Explicație) Icon_minitimeDum Oct 20, 2013 9:44 am

E ok ce ai spus tu dar de obicei,daca ai vazut si Bleach,ceva a dat nastere acelui "Inner Hollow" si asta s-a intamplat prima data cand s-a dus la Urahara sa isi recapete puterile de shinigami.Stii ca atunci cand a iesit din acea groapa avea pe fata masca de hollow care s-a crapat. Coroziunea lantului ala pe care il avea la corp am impresia ca i-a creeat acel hollow.Dupa cum am spus nu urmam Bleach deci e ok si ceea ce ai facut tu.E un joc freestyle,poti spune ca devine Vizard inca din nastere.

TeckXD was Here :>
Sus In jos
 
Primul Vizard (Explicație)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Primul Antrenament.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
New Era RPG :: RPG World :: Universul RPG :: Soul Society :: Alte Zone-
Mergi direct la: