New Era RPG
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

New Era RPG

Un forum bazat pe Anime și RPG.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Primul Antrenament.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
VladX
RPG Member
RPG Member
VladX


Balanta Mistret
Mesaje : 22
Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 28
Varsta : 18
Rasa : Hollow

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 12:33 pm

Dupa multa fuga si ascundere Ryu a reusit insfarsit sa isi acopere orice urma intr-o padure in apropiere de oras.Ajuns acolo se aseza in dreptul unui copac si incerca sa se relaxeze.
-Oricat fug...intr-o zi tot o sa ma gaseasca si atunci ripostez si iar fug....si cercul se repeta....
Ma ridic si ma uit prin jur,devreme ce lucrurile se mai calmara ma horatasc sa ma si antrenez.incep sa ma concentrez si sa imi adun energie intr-un singur punct.Dupa un timp si multa concentrare incepu sa se formeze ceva care semana cu o sabie,doar ca era contorsionata si ruginita.
-Asta e tot....macar sa vedem daca taie ceva...
Ma duc spre un copac si il lovesc distrugand si transformand sabia in mii de bucatele.Dupa care ma asez in fund:
-E mai greu decat credeam
Sus In jos
.:[TeckXD]:.
Admin
Admin
.:[TeckXD]:.


Mesaje : 98
Data de inscriere : 15/10/2013
Varsta : 26
Rasa : Inner-Shinigami

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 12:39 pm

Garganta se deschide si ma lasa aici,ma uit in jur si observ un om...nu stiam daca ma vede asa ca ma hotarasc,fiind un loc bun sa incep sa ma antrenez o tehnica buna de viteza.Ma asez pe pamant gandindu-ma la ceva.
Sus In jos
VladX
RPG Member
RPG Member
VladX


Balanta Mistret
Mesaje : 22
Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 28
Varsta : 18
Rasa : Hollow

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 12:43 pm

Eram atat de concentrat pe antrenament incat nici nu observasem ca mai venise cineva prin preajma.
Continuam sa adun si sa creez sabii din ce in ce mai contorsionate dar din ce in ce mai ascutite.Ultima incercare era o sabie spiralata,dar cand am lovit copacul acesta era taiat in cinci locuri din cauza spiralei.
-Gata cu ascutimea acum forma....trebuie sa fie dreapta.
Sus In jos
.:[TeckXD]:.
Admin
Admin
.:[TeckXD]:.


Mesaje : 98
Data de inscriere : 15/10/2013
Varsta : 26
Rasa : Inner-Shinigami

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 12:45 pm

Imi trimit mai multa din energia mea spirituala in picioare incepand sa merg din ce in ce mai repede.Trec prin fata tipului iar din greseala lama lui ma zgarie.Incep sa injur printre dinti uitandu-ma la el.
Sus In jos
VladX
RPG Member
RPG Member
VladX


Balanta Mistret
Mesaje : 22
Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 28
Varsta : 18
Rasa : Hollow

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 12:51 pm

Ma uit putin la sabie si vad pe spirala putin sange.
-Copacii nu sangereaza...poate a fost o musca....dar de unde atata sange....in fine.
Continuii sa ma concetrez si sa incerc sa indrept sabia.Dupa ma multe incercari am reusit sa ii dau o oarecare forma dreapta dar tot nu era precum o sabie,era valurita forma si varful in forma de semiluna.
-Pe bune!
ma enervez si infig sabia in copac alaturi de celelalte incercari.
Sus In jos
.:[TeckXD]:.
Admin
Admin
.:[TeckXD]:.


Mesaje : 98
Data de inscriere : 15/10/2013
Varsta : 26
Rasa : Inner-Shinigami

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 3:24 pm

Maresc din nou viteza trecand pe langa tipul ala zgariindul de 2 ori cu fiecare sabie.Razbunarea e dulce,mai ales cand o fac eu.Ma uitam spre el,ma putea vedea...ii simteam energia spirituala,era un mutant.Nu era om obisnuit deoarece daca ar fi fost om obisnuit nu ar avea o energie asa mare.
Sus In jos
VladX
RPG Member
RPG Member
VladX


Balanta Mistret
Mesaje : 22
Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 28
Varsta : 18
Rasa : Hollow

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 3:47 pm

Ma trezesc cu cateva taieturi pe corp,imi intorc capul si observ un tip in departare.
-Heh...cam neindemanatic....dar fie....
Incep sa adun tot mai multa energie,deja eram nervos.Eliberez energia si urlu.
-Red Queen!!
Si o sabie aparu in fata mea.
Spoiler:
-Asta e
Sus In jos
.:[TeckXD]:.
Admin
Admin
.:[TeckXD]:.


Mesaje : 98
Data de inscriere : 15/10/2013
Varsta : 26
Rasa : Inner-Shinigami

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 3:56 pm

-Tsk.Ai de gand sa ma ataci cu aia?Interesant,hai s-o facem.
Ma uit la el cu o figura ceva gen -pokerface- dupa care imi scot cele 2 sabii si fac cateva miscari cu ele.
Sus In jos
VladX
RPG Member
RPG Member
VladX


Balanta Mistret
Mesaje : 22
Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 28
Varsta : 18
Rasa : Hollow

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 3:58 pm

-Tip dur hah...
Infig sabia in pamant.
-Nu refuz,sa dansam.
Si ma avant cu sabia in mana spre tip.
Sus In jos
.:[TeckXD]:.
Admin
Admin
.:[TeckXD]:.


Mesaje : 98
Data de inscriere : 15/10/2013
Varsta : 26
Rasa : Inner-Shinigami

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 4:09 pm

Scot cele doua sabii dupa care incep sa fac cateva miscari cu ele.
-Fi pregatit sa mori.
Initial le bag inapoi in teaca,era doar un mutant de nivel mic iar eu eram un capitan.Nici macar nu ma chinuiam impotriva lui.
Sus In jos
VladX
RPG Member
RPG Member
VladX


Balanta Mistret
Mesaje : 22
Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 28
Varsta : 18
Rasa : Hollow

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 4:17 pm

-Cat de slab ma crezi?
Sar in spatele adversarului si ma folosesc de manerul sabiei care era precum mansa unei motociclete pentru ai da un inpuls.
-Lucrurile vor deveni putin mai incinse.
Sabia facu un sunet ca de motor si incepu usor sa se inroseasca.
-Sa ii dam viteza.
Dupa inca cateva 3-4 rotiri sabia deveni complet rosie.Dupa care atac lasand o dara de foc in spate.
Sus In jos
.:[TeckXD]:.
Admin
Admin
.:[TeckXD]:.


Mesaje : 98
Data de inscriere : 15/10/2013
Varsta : 26
Rasa : Inner-Shinigami

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 4:18 pm

Opresc sabia cu mana,fara sa fiu ars sau ceva de genul asta.Nivelul meu de reiatsu era mult mai ridicat si asta intr-un fel ma avantaja in fata lui.
-Hmph...slab.
Sus In jos
VladX
RPG Member
RPG Member
VladX


Balanta Mistret
Mesaje : 22
Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 28
Varsta : 18
Rasa : Hollow

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 4:19 pm

-Tu...
Si incep sa atac continuu fara sa gandesc.
-Firai tu sa fi!
Sus In jos
.:[TeckXD]:.
Admin
Admin
.:[TeckXD]:.


Mesaje : 98
Data de inscriere : 15/10/2013
Varsta : 26
Rasa : Inner-Shinigami

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 4:26 pm

Barez atacurile fara sa ma obosesc.La un moment dar chiar imi vine sa casc.Cu o mana imi acopar cascatul si cu o mana barez atacurile.La un moment dat ma plictisesc de aparat si incep sa atac si eu.Il imping cu mana in burta trimitand foarte multa energie spirituala.In acel moment tipul e aruncat la cativa metri departare,aterizant cu spatele intr-un copac.
-Slab.
Sus In jos
VladX
RPG Member
RPG Member
VladX


Balanta Mistret
Mesaje : 22
Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 28
Varsta : 18
Rasa : Hollow

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 4:29 pm

-Sa nu crezi ca renunt asa usor.
Si incep sa accelerez din ce in ce mai mult pana sabia era aproape sa ia foc.
-Acum e acum.
Alerg spre el dupa care sar in spatele lui.
-Al meu esti!
Sus In jos
.:[TeckXD]:.
Admin
Admin
.:[TeckXD]:.


Mesaje : 98
Data de inscriere : 15/10/2013
Varsta : 26
Rasa : Inner-Shinigami

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 4:30 pm

Ma intorc si il lovesc cu piciorul foarte tare in burta.
-Slab...ti-am zis nu ai sansa impotriva mea.
Daca o tinea tot asa se ucidea singur,nu mai era nevoie sa o fac eu.Mai bine renunta...dar asa puteam sa imi iau un soldat in armata mea de Hollow deci putea sa continue.
Sus In jos
VladX
RPG Member
RPG Member
VladX


Balanta Mistret
Mesaje : 22
Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 28
Varsta : 18
Rasa : Hollow

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 4:33 pm

-Nici mort daca as fi nu as renunta.
Si continui sa atac behement.
-Nu imi pasa cat imi va lua dar tot am sa iti fac macar o zgarietura!
Sus In jos
.:[TeckXD]:.
Admin
Admin
.:[TeckXD]:.


Mesaje : 98
Data de inscriere : 15/10/2013
Varsta : 26
Rasa : Inner-Shinigami

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 4:40 pm

Ma plictisesc sa il tot lovesc cu piciorul asa ca scot sabia si i-o bag direct in inima.Acum depinde de alegerea lui daca murea de tot sau devenea un Hollow.
-Acum depinde doar de tine....
Sus In jos
VladX
RPG Member
RPG Member
VladX


Balanta Mistret
Mesaje : 22
Data de inscriere : 20/10/2013
Varsta : 28
Varsta : 18
Rasa : Hollow

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 4:42 pm

-Nu vreau sa mor....inca trebuie sa ma razbun deci nu ma las.
Ridic sabia si ii fac o mica taietura.
-Am...reusit...
Cad in genunchi inca tinandu-ma de sabie.
Sus In jos
.:[TeckXD]:.
Admin
Admin
.:[TeckXD]:.


Mesaje : 98
Data de inscriere : 15/10/2013
Varsta : 26
Rasa : Inner-Shinigami

Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 4:44 pm

-E doar o taietura..dar totusi ai facut-o.
Ma uit la el,era bucuros ca imi facuse o taietura...dar el mi-a facut 1 si eu i-am facut 100.Insa chiar si cu o taietura facuta a murit cu zambetul pe buze,rar vezi asa ceva.Ii scot sabia si ii intind cadavrul pe iarba dupa care il las acolo.
-A ales sa moara...trist.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Primul Antrenament. Empty
MesajSubiect: Re: Primul Antrenament.   Primul Antrenament. Icon_minitime

Sus In jos
 
Primul Antrenament.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Antrenament-Shikai
» Primul Vizard (Explicație)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
New Era RPG :: RPG World :: Universul RPG :: Imprejurimi :: Padure-
Mergi direct la: