New Era RPG
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

New Era RPG

Un forum bazat pe Anime și RPG.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Antrenamente Alex.

In jos 
AutorMesaj
Lya
RPG Member
RPG Member
Lya


Mesaje : 46
Data de inscriere : 19/10/2013
Varsta : 19
Rasa : Mutant

Antrenamente Alex. Empty
MesajSubiect: Antrenamente Alex.   Antrenamente Alex. Icon_minitimeDum Oct 20, 2013 4:25 pm

Explosion

Voiam să fac o tehnică cu arma mea.Aşa că îmi iau sabia în mână şi încep să mă concentrez.Respir uşor şi eliberez energia în corpul meu.Încerc să o fac să circule şi în armă ,dar acel metal respinge energie.Respir adânc şi încerc din nou.Energia era deja fuzionată cu corpul meu,mai trebuia cu arma ,ceea ce mi se părea aproape imposibil.Metalul respingea energia,dar totuşi trebuia să existe o cale.Încep să mă concentrez mai mult ,respir încet şi calm şi reunesc energia cu corpul meu,apoi o fac să pulseze mai tare cu ajutorul sângelui ,măriind în acelaşi timp şi pulsaţile inimii.Respiraţia mea devenea mai rapidă din cauza celor pulsaţii.Încep să fac energie sa circule în mâinile mele mai tare ,apoi iau sabia în mână şi încerc să "o păcălesc" pe aceasta,dar nici cum,era ca şi cum avea un bloc.Mă calmez,fiindcă mă lua cu nervi.Respir adânc şi încerc din nou.De data aceasta încerc să forţez arma.Mâinile mele începeau "să ardă" din cauza concentrării,dar nu mă lăsam.Mă opresc ,trebuia să fie o cale.Mă pun jos şi încep să mă gândesc la o metodă de-a combina energia cu arma mea.Respir adânc şi încep să mă concentrez.Las energia să pulseze şi în timpul acesta ţineam arma în mână.Încerc să măresc pulsaţia sângelui ,poate ,o să reuşeşc să forţez aceea bariera care opreşte trecerea energie din mâinile mele în sabie.Sabia mea începea să deviie din ce în ce mai caldă iar eu una simţeam cum luam foc.Decid să mă opresc ,dar procesul în care intrasem numai îmi permitea un asemenea lucru.Oare reuşeam?Auzisem un sunet asemânător cu o crepătură,după câteva minute energia mea părăsea corpul meu ,şi ..se unea cu sabia!Dar se opreşte brusc,măcar am reuşit să sparc aceea barieră.Încerc din nou şi din nou,energia înceepea să circule prin sabie dar tot se oprea brus.Cred că era din cauza concentrării mele.Respir şi încep din nou,ajung la partea unde energia se uneea cu arma amea,în momentul acela îmi cresc pulsaţia şi nivelul concentrării,energia numai se oprea brusc ci începea să circule prin sabie.Vârful sabiei începu să se înlumineze ,iar partea sabia luă o altă formă.Era mai grea şi avea o lamă de o culoare roşie ,şi oarecum emana căldură. Decid să numai stau şi să creez o nouă tehnică.Respir adânc şi încep să pulsez energia înauntrul sabiei,şi să o combin cu aceasta.Sabia începu să se înlumineze de o culoare roşie,dar după ceva timp se oprii din a strălucii.Ceva era stranui,simţeam strălucirea,era ca şi cum mă ardea.Reîncerc încă odată,respiram adânc şi încercam să menţin energia aceea roşiatică cât de mult posibil la iveală.După câteva minute îmi dau seama că nu arma emana aceea energie ,ci eu.Arma emena din ce în ce mai multă căldură ,şi strălucirea devenea din ce în ce mai orbitoare.Respir adânc şi iau avânt asupra unui lucru ,dau să-l ating cu sabia ,dar energia se oprii deodată şi tehnica se "stinse".Încep de la capăt ,de această dată menţineam concentrarea ridicată.Sabia începu să emane căldură şi să strălucească.Mă având asupra unui bolovan care se afla în faţa mea şi-l ating cu sabia.Bolovanul instantaneu explodă în mii de bucăţele.Rămasem oarecum mirată.Mai încerc odată pe un bolovan şi mai mare ,şi şi acesta explodă în bucăţeni,dar la oameni ce putea face?Vâd un cerb care tocmai trecea pe acolo.Mă avânt asupra lui şi folosesc arma cu noua mea tehnică.Cerbul nu reuşeşte să se ferească şi este lovit din plin.Când fumul dispare ,acesta avea arsuri destul de mari pe toată suprafaţa corpului.

Fire Roar

Respir adânc şi încep să-mi relaxez corpul ,în aşa fel sângele circula mai bine şi mai repede.Încep cu o concentrare de nivel mediu şi las bătăile inimii şi pulsaţia sângelui să crească încetişor.Respir adânc şi încerc să simt energia din mine.Aceasta încetişor îşi face apariţia în corpul meu ,dar pulsa foarte încet şi eu una nu reuşeam să o stăpânesc foarte bine.Mă opresc brusc ,mă calmez fiindcă eram agitată şi încep din nou.De această dată concentratea mea era "setată" la un nivel mai ridicat faţă de cum începusem prima dată.Respiram uşor şi încercam să-mi păstrez corpul relaxat dar nici ca o legumă fiartă.Eliberez încetişor energia în corpul meu.Aceasta circulă la o viteză aproape egală cu pulsaţia sângelui.Încetul cu încetul măresc pulsaţia sângelui şi măresc nivelul de concentrare.Energia începuse să recupereze în aceea "cursă" ,întrecând pulsaţia sângelui.Corpul meu acuma devenea mai rigid şi încep încetul cu încetul să ating limita concentrării mele.Respir adâng şi încep să combin sângele cu energia,în aşa fel reuşeam să o stăpânesc mai bine.Dar nu era aşa de uşor.Mă opresc îmi "reculeg sufletul" şi încep din nou concentrarea.De această dată mă risc şi încep direct cu o concentrare mai mare.Eliberez imediat energia în corpului ,păstrând pulsaţia sângelui normală,dar ceea a energiei continua să crească singură,straniu ,calmul începea să se piardă în aşa fel pierdeam controlul asupra energiei ,care "îşi făcea de cap".Mă opresc brusc,dar energia nu înceta din a circula în corpul meu.Atunci trag aer în piept îmi relaxez corpul şi încep să măresc nivelul de concentrare şi mai pulsaţia sângelui.Energia continua să pulseze la acelaşi nivel şi sângele crescând pulsaţia din ce în ce mai mult.Sângele într-un final reuşii să se unească cu particulele de energie.În momentul acela temperatura corpului meu crescuse de la 38 la aproape 56.Eram roşie şi deabea că mai puteam respira din cauza acelei călduri,dar trebuia să mă obijnuiesc.Cad jos ,corpul meu nu era obijnuit cu aceea senzaţie de căldură,dar trebuia să rezist.Sângele acuma combinat cu energia ,circula în fiecare părtcică a corpului meu ,dar doar prin vene şi eu trebuia în tot corpul.Respir mai repede şi apăsat şi încerc să duc sângele înafara venelor.Era dificil fiind că deabea sângele ieşea din artere şi-mi "inunda" tot corpul temperatura creştea.Cu greu reuşeam să mă mai ţin pe mâini dar nu trebuia să cedez.Îmi păstram concentraţia la un nivel destul de ridicat ,încercam să-mi menţin pulsaţia sângelui la nivel cu ceea a energiei,chiar dacă erau combinate ,energia tot mai rapidă mi se părea.Respiram încet în timp ce eram la pământ,reuşisem să unesc energia cu corpul meu dar nu tot ,în proporţie de 75 % ,trebuia să mai îndur.În acel timp încercam să-mi recapăt forţele fizice şi să încerc să mă obijnuiesc cu aceea căldură insuportabilă.Mă ridic cu greu ,încerc să adun cât mai multă energie din aer ,particulele care le furam din plante şi arbuştii care erau prin apropiere.Particulele se uneeau cu corpul meu ,clar că şi cu energia ,şi încetul cu încetul reuşeam să respir şi să mă ridic pe picioare.Puterea fizică îmi revenise şi energia se combinase la perfect cu corpul meu.Acuma tot ce mai era de făcut era să combin energia cu arma mea .Respir adânc,înauntrul meu aveam o stare de sigurătate.Încep să conduc o mare parte de energie către sabie,în timp ce enegia avansa ,eu îmi goleam mintea de fiecare gând existent în ea.Energia se deplasa rapid ,când făcu' contact cu arma,se ciocniră brutal,eu pierzând concentrarea şi mă alesesem cu o insuportabilă durere de cap.Mă calmez ,încerc să mă relaxez luănd o pauză.Mă ridic din nou în picioare şi încerc de câteva ori.Tot cu acelaşi rezultat.Răsuflu oarecum uşurată şi reîncep de la capăt .Energia parcă devenisă mai intensă.Trebuia să reuşesc ,de data aceasta conduc energia către sabie mai cu calmă,acestea oarecum atingându-se şi apoi unindu-se.Oare cum energia începu să pulseze foarte tare în corpul meu.Simţeam sum energia lua stăpânire pe mine.Acuma urma partea cea mai dificilă a tehnici ,adică creearea ei.Respir adânc şi încerc să-mi păstrez calmul.Încep cu un nivel de concetrare mai mare şi încerc să cresc nivelul concentrării.Aşa că încep să mă concentrez intens asupra energiei care pulsa în mine fără oprire.Îmi eliberez energia în sabie şi încerc să scot foc din ea.Energia începu să circule înauntrul armei,dar oarecum nu reuşea să se combine cu aceasta.Respir adânc şi reîncerc din nou.Energia începu să pulseze înauntrul meu şi în sabie.În timpul pulsaţie încercam să menţin o concentrare stabilă şi un calm interior,chiar dacă înauntrul meu era „război”.Energia se combină pe jumătate cu sabia,scrisul de pe aceasta se înroşii.Decid să măresc pulsaţia energie pentru a creşte procentul de combinare a acesteia cu arma.Scrisul de pe sabie începea să strălucească şi mai tare ,iar eu simţeam cum energia care circula din mine către armă se combina cu aceasta.Lama începu să emane o căldură la un nivel destul de mare.Respir adânc şi încerc să menţin o concentrare cât se poate medie.Îmi îndrept sabia către un copac.Aceasta continuă să emane căldură,dar nu se întămpla nimic.Încerc să mă calmez şi să-mi relaxez muşchii,poate aşa o să meargă.Energia continua să pulseze şi înauntrul meu ,dar şi în sabie,eram oarecum conectată cu aceasta.Energia se mută toate,din corpul meu în sabie.Iar sabia emena jar.Îndrept sabia către un copac şi oarecum încerc să pulsez energia dinauntrul acesteia.Iese o flacără.Respir adânc şi încerc să mă concentrez mai mult asupra energiei din obiect.Respir adân şi pulsez încă odată energia în armă.Din aceasta iese o tornadă de foc care arde în întregime copacul.Mai încerc de câteva ori ,pentru a putea să o controlez mai bine.

Sonic Claw

În timp ce îmi antrenam ultimile 2 tehnici,cerul se înoră destul de tare şi dintr-o dată începu să plouă.Mă adepostesc sub un copac.Mare greşeală.Începu să tune şi să fulgere iar dintr-o dată un fulger lovii copacul de lângă mine.Dau să plec de acolo,dar cum fulgerul era atras de metalul sabiei mele ,mă loveşte în plin.Leşin.Când mă trezesc era soare,şi oarecum părea dimineaţă.Încerc să mă ridic,dar nu reuşesc..parcă ceva nou se năştea în mine...era ceva energie stranie.Mă uit la mâinile mele,eram toată arsă şi aveam râni destul de mari şi adânci.De câte ori m-a lovit fulgerul?Fac o mişcare bruscă şi dintr-o dată simt în mine ceva nou.În jurul meu se formară mai multe fulgere,apoi încet dispar,iar eu reuşesc să mă ridic.Dintr-o dată înauntrul meu o energie necunoscută mie începu să pulseze cu forţă în corpul meu.Respir adânc şi încep să mă concentrez.Încerc să ating nivelul pulsaţie la care se găsea aceea energie.În timpul acesta încercam să mă calmez şi să uit de durerea care ,parcă,mă măcina.Mă las jos şi încep să cresc concentrarea.Îmi eliberez mintea şi încep să respir calm şi apăsat.Concentrarea mea continua să crească odată cu pulsaţia dezlănţuită a acelei energii.În timp ce concentrarea mea creştea treptat,în jurul meu se formau ,parcă,fulgere.O altă furtună se apropia,de data aceasta numai fug la adepost,vreau ca fulgerele să mî lovească din plin,ca să pot colecta mai multă energiie,chiar dacă acest lucru este extrem de riscant,oarecum am încredere în capacităţile mele.Furtuna începuse.Nişte fulgere se avânta asupra niştor comaci.Eu oarecum ţin pumni strânşi şi aştept şi eu un fulger.Dintr-o dată se aude o trăznitură se pare că-mi venise rândul.Un fulger destul de puternic mă loveşte,în momentul acela puteam simţii o cantitate uriaşă de energie.După vreo 5 minute,furtuna dispare.Respir adânc şi încerc să controlez noua energie dinautrul meu.Aceasta începe a circula în corpul meu cu o viteză medie spre normală,dar,atunci când vreau să încep porcesul de combinare,parcă un fulger mă loveşte iară şi oarecum energia se opreşte.Respir adânc şi reîncerc.Încercam să-mi păstrez mintea limpede şi să menţin un puls normal.Toată concentrarea mea mergea către materia,mai numită şi energie,din interiorul meu.Când ţineam ochii închişi vedeam numai fulgere,ceea ce era un semn bun..cred.Energia,oarecum începu să circule înauntrul meu cu o viteză foarte mare,ceea ce-mi provoca dureri.Încep să măresc pulsaţia sângelui şi să încerc să stăpânesc aceea energie.Îmi eliberez mintea şi întru într-un fel de transă oarecum.Un univers creat de mine pentru a putea controla energia mai bine.În jurul meu începe să se formeze o aură gălbuie.Să fie elementul fulger?Care însfărşit a decis să mă mă accepte?Avusem dreptate,energia dintr-o dată se potoli,iar aceea aură se combină cu mine.Mă simţeam ca şi nouă.Îmi iau arma în mâna şi încep să mă concentrez.Eliberez energia,care oarecum era stabilă,şi încerc să măresc treptat pulsaţia inimii şi a energiei,ca să fie egale.Îmi eliberez mintea şi încep a forţa energia către procesul de combinare cu corpul meu.Respir adânc şi menţineam o concentrare stabilă şi un pulsa normal.După mai multe minu te petrecute astfel ,reuşesc să combin energia cu corpul meu.Îmi eliberez mintea şi câte un pic ,conduceam o parte din energie către armă..dar aceasta respingea energia.Trag aer în piept şi reînceerc din nou,de data aceasta îmi menţineam mintea limpede şi o concentrare de un nivel mai înalt.Corpul îl menţineam relaxat iar pulsaţia sângelui şi a energiei,într-un oarecare fel,de o viteză medie.Respir adânc şi încep să forţez aceea „barieră” care bloca trecerea noi energii către armă.Mă forţez acolo câteva minute bune,dar fără niciun rezultat.Fac o pauză.Reîncep.De data aceasta am să încerc să numai fiu aşa de brutală.Îmi relaxez corpul,oarecum calmându-mă şi eliberând mintea mea de toate gândurile ce mi-o străbăteau.Respir încetişor şi încep să conduc ,cu calm,energia către sabie.La prima încercare aceasta mi-o respinge,dar crescând treptat pulsaţia sângelui,oarecum reuşesc să sparg aceea barieră,iar energia începe a circula în armă.Acuma eram conectată cu arma mea.Respir adânc şi încep să „pun în mişcare” energia ,în aşa fel ,pulsa şi înauntrul meu şi şi înauntrul sabie.În jurul armei se forma un fel de aură gălbuie..dar după câteva secunde dispare.Încep să măresc concentrarea şi viteza energie şi a sângelui.Îmi las corpul relaxat şi într-un fel ,las energia să-mi inunde mintea,în aşa fel gândurile nu puteau intra şi să mă dezichilibreze echilibrul format între mine şi energie.Respir adânc şi reîncerc din nou.În jurul sabiei se formă iarăşi aceea aură gălbuie,de această dată în jurul ei începeau să se formeze şi nişte fulgere de o mărime mai mică.Măresc concentrarea şi pulsaţia energiei şi a sângelui.Respir uşor şi încetişor conduc uşor încă o parte din energie.În momentul în care am transferat o parte din energie în sabie,aceasta s-a reîntors înapoi şi dintr-o dată s-a oprit.Rămân cumva şocată.Apoi îmi revin şi reîncerc din nou.Mă calmez,îmi relaxez corpul,las energia să circule prin mine cu o viteză normală,la fel şi pulsaţia sângelui.Respir uşor şi încep procesul de unire a corpului cu arma.Energia începe să circule prin mine foarte repede.În jurul meu şi al armei se formează o aură gălbuie şi eram înconjurată de nişte fulgere mici.Respir uşor şi încerc să merg,parcă aşa mă îndruma aceea energie.După ce fac un pas,observ că făcusem mai mult de un pas...îmi dau seama că,oarecum,am luat viteza fulgerului...Respir adânc şi încep să perfecţionez tehnica.
Sus In jos
Lya
RPG Member
RPG Member
Lya


Mesaje : 46
Data de inscriere : 19/10/2013
Varsta : 19
Rasa : Mutant

Antrenamente Alex. Empty
MesajSubiect: Re: Antrenamente Alex.   Antrenamente Alex. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 2:39 pm

Fire Moon
Eliberez energia în corpul meu,las ca aceasta să circule odată cu pulsaţia sângelui.Respir adânc şi încep să mă concentrez în aşa fel încât să încep procesul de concentrare.Din câte îmi aminteam din lumea spiritelor,concentrarea era totul aproape pentru orice.Respir adânc şi măresc nivelul de concentrare.Energia pulsa normal odată cu pulsaţile sângelui ,dar ,fără nicio mişcare bruscă sau ceva de genu,energia încetează din a pulsa şi încet încet începe să părăsească corpul meu.Speriată îmi pierd controlul şi energia începe să iasă şi mai repede din corpul meu.Rămasă fără energie rămân la pământ,fără nicio putere de-a mă ridica.Respir şi încerc să rechem la mine energia...dar aceasta numai venea la mine.Eram foarte speriată,ceva destul de straniu..foarte rar simţeam frica.Respir şi încep să mă concentrez.Încep a mă relaxa şi a mă calma.Mă gândeam la lucruri pozitive,într-un fel.Pulsaţia sângelui începe să circule foarte tare în corpul meu,şi oarecum,auzeam nişte sunete.Erau sunetele emise de spirite...oare să mă fii reîntors acasă?Dacă m-aş fii reîntors,nu mi-ar mai fi trebuit energie,şi m-aş fi putut mişca..dar aşa,deabea respir.Încet intruu într-un fel de transă care mă conecta cu lumea mea.Simţeam energia spiritelor care mă înconjurau,erau ele,cei care îmi furau energia.Respir adânc şi încerc să revin la forma mea de înger,dar având puţină energie,nici măcar aripile nu-mi apăreau.Mă uit la brăţară care avea sigilată sabila mea,dacă aş fii putut să o folosesc .Rubinul de pe brăţara mea începe să strălucească..nu-mi spune că..sabia mea a mai păstrat nişte energie!Energia începe să mă învelească,ca un fel de scut anti puterile spiritelor de-a fura energia.Mă ridic de pe jos şi mă uit în jur.Se pare că se întânplase fenomenul chemat „Unirea”,un fel de intersectare a dimensiunilor pentru câteva minute,timpul este direfit,adică,un minut din dimensiunea spiritelor,însemană aproape o zii pe cea a pământului.Respir adânc şi încep să rechem energia la mine.Învelişul de energie din jurul meu începe să strălucească şi să emită nişte unde ,care atrăgea,nu numai energia mea,ci şi cea a spiritelor în corpul meu.Îmi menţinea corpul calm şi relaxat,mintea îmi era limbede iar concentrarea mea era la un nivel destul de ridicat.Timpul scăzuse,cele două dimensiuni s-au separat.Era noapte când am reapărut în dimensinea pământeană.Luna era pe cer şi...era orecum roşie.Mă uit la ea,rubinul de pe brăţara mea începu să strălucească şi fără să-mi dau seama mă regâsesc cu sabia în mâna.Mă uit confuză la sabie şi mă tot întrebam ce se petrecea.Apoi îmi aduc aminte de ce îmi spusese Minerva,că după „ciocnirea” dimensiunilor,apare luna de foc,de unde ,pământeni pot lua o grămadă de energie.Nu ezit şi încep a mă concentra şi a emana unde de chemare a energiei.Luna începea să prindă culoarea ei naturălă,eu simţeam cum mă umplu se o energie de foc destul de puternică.Lama sabiei începe să capete o culoare roşiatică,iar eu simţeam o energie destul de ciudată,nu era ca şi aceea pe care am folosit-o până acuma,era mai puternică.Respir adânc şi încep să mă concnetrez şi să pulsez noua energie în corpul meu.Aceasta nu vrea să colaboreze cu mine.Mă relaxez,eliberez mintea de toate gândurile care o străbăteau în acel moment,respir adânc şi încep să cresc treptat pulsaţia sângelui în aşa fel încât să forţez energia să circule prin mine.La prima încercare nu merse.Aşa că cresc nivelul concentrării şi măresc pulsaţia sângelui.Energia este forţată de pulsaţia sângelui,aceasta începe să circule mai repede decât cea a sângelui,iar în jurul meu se forma un fel de aură roşie,ca şi cu culoarea lunii de acuma 10 minute.Aceasta se combină cu corpul meu,începe a pulsa şi în mine ,dar trece şi în armă foarte repede.A fost prea simplu...şi uite că mă înşelam.Pierdusem controlul energiei,numai reuşeam de fel să mă opresc din acel porces de contopire.Lama sabie devenea din ce în ce mai roşie iar în jurul ei se formau scântei.Respir adânc şi măresc con centrarea ca să recapăt controlul energiei.Încep să eliberez şi energia mea primară,în aşa fel poate am să reuşesc să preiau din nou controlul.Energia primară începe să puie presiune asupra energiei care circula alandala prin corpul şi arma mea,ţinându-ne conectaţi.Presiunea creată de energia mea,reuşea să o încetinească şi,în aşa fel sângele se combina cu aceasta.După mai bine de cinci minute ,sângele se combină în întregime cu energia mea ,şi astfel preiau din nou controlul asupra tot.În mintea mea apare dintr-o dată aşa renumita lună de foc,care era originară din lumea spiritelor,dar la o intersectare cu lumea oamenilor ,şi-a pierdut puterea şi a rămas aici.Era în mintea mea.Închid ochii ca să o vâd mai bine şi măresc concentrarea.Scânteile din jurul sabiei mele continuau să devină mai mari.Apoi observ că luna nu avea contur,nu îmi dădean seama de ce,dar un impuls mă punea pe mine să-i-l fac la loc.Respir adânc şi mă rotesc.În mintea mea conturu se formă,deschid ochii şi formasem un cerc de scântei,dar nu putea fi numai atât,închid ochii iar în aceea fracţiune de secundă,îmi dau seama că eu furasem energia lunei de foc ,aşa că,declanşez energia atunci când conturul era stabil.Mai multe lame de foc de dimensiuni medii apar dintr-o dată cu o viteză destul de mare,şi fac praf tot ce întălnesc în cale.Dar,baiul era că puteam ataca doar într-o direcţie,şi atacul se desfăşura între două drepte imaginare ,care aveau o lăţime de doi metri şi o lungime de 6 sau 7 metri,nu reuşeam să-mi dau seama la lungime.Observ că consumase destulă energie.Mă uit la sabie,apoi la dezastrul provocat de acel atac,zâmbesc satisfăcută şi încep să perfecţionez tehnica.
Sus In jos
 
Antrenamente Alex.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Alex Gracya
» Apartamentul lui Alex
» [Comenzi]Alex Gracya
» [Tehnici]Alex Gracya

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
New Era RPG :: RPG World :: Universul RPG :: Imprejurimi :: Muntii-
Mergi direct la: