New Era RPG
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

New Era RPG

Un forum bazat pe Anime și RPG.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Vasto Lorde,inca putin spre rangul de Sef.

In jos 
AutorMesaj
.:[TeckXD]:.
Admin
Admin
.:[TeckXD]:.


Mesaje : 98
Data de inscriere : 15/10/2013
Varsta : 26
Rasa : Inner-Shinigami

Vasto Lorde,inca putin spre rangul de Sef. Empty
MesajSubiect: Vasto Lorde,inca putin spre rangul de Sef.   Vasto Lorde,inca putin spre rangul de Sef. Icon_minitimeDum Oct 20, 2013 5:21 pm

Deschid o garganta si ajung pe pamant,dau fix de un shinigami mai prostut care nu stia unde si-e locul.Ma uit spre el mirat,nu puteam folosi arme din cauza formei mele asa ca trebuia sa folosesc doar ghearele pe care le castigasem din cauza formei de Adjuchas si muscaturile.Forma asta imi dadea mai multa viteza ceea ce era perfect pentru mine.Ma uit spre el,acesta inainteaza ca un idiot spre mine,nu stia cu cine se pune.Ma indrept spre el incerc sa lansez un Cero dar nu imi merge,asa ca mai incerc o data dar tot nimic.Ma retrag insa el venea in continuare spre mine avand in mana zanpakuto-ul.Ma uit la el dupa care ma mir cat de idiot putea sa fie acel personaj,inainte spre mine fara sa se gandeasca cu cine se pune.Acesta da sa ma atace insa eu ma feresc si ii zgarii mana stanga,ca sa scape pe moment sabia din mana.Atunci ma retrag in spate si din nou,incep sa incerc lansarea unui Cero care din nou nu avea succes.Acesta sare si incearca sa ma loveasca dar nimereste gaura de hollow unde nu reuseste nimic.Fac eu o saritura cat sa scap de acea sabie din gaura mea de hollow dupa care ma indrept spre el maraind ca un tigru.Acel shinigami era un copil cam de 19-20 de ani care cred ca abia deenise shinigami,nu avea nimic macar un Kido.Ma loveste,spre uimirea mea cu un kido de imobilizare dar foarte slab,fiindca reusesc sa eadez foarte usor.El devine panicat,se tot intreba,cu glas mic de ce energia mea e mai mare decat a unui hollow normal.Ma uit spre el dupa care ii raspund la intrebare,fiindca eram un Adjucha.El se panicheaza incat scapa sabia din mana,nu putea creea o poarta spre Soul Society asa ca trebuia sa se lupte.Nu avea cale de scapare,stia asta.Incerc in continuare sa lansez un Cero insa in loc sa se indrepte spre Shinigami o ia haotic.Acesta o ia in semn de avertizare si da sa fuga,era singur acolo...nu erau alti shinigami mai puternici prin zona deci trebuia sa lupte fie ca vroia sau nu.Continua sa lanseze kido spre mine dar eu in loc sa ma feresc le mananc,macar imi potoleau foamea.Continui sa lansez un Kido care la fel,o ia haotic spre un copac din jur...so sad.Ma uit spre Shinigami,de ce o mai lungeam atat?Puteam sa il omor acum pe loc si sa terminam odata asta.Ma indreptam spre el cu pasi mici in timp ce pregateam un Cero bine concentrat.Pun multa energie in el si il tin stabil cat sa se mareasca,atunci ii dau foarte plasat drumul spre Shinigami acesta fiind lovit din plin.Cade la pamant iar eu il devorez.Atunci observ ca ma schimb si devin Vasto Lorde.Ii iau sabia devenind un Inner Shinigami.Deschid poarta spre Las Noches dupa care plec.
Sus In jos
 
Vasto Lorde,inca putin spre rangul de Sef.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ultimul pas spre evolutie,rangul de Espada.
» Un alt pas spre alta evolutie.
» Foamea de hollow.Un mic pas spre evolutie.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
New Era RPG :: RPG World :: Universul RPG :: Orasul :: Parcul Central-
Mergi direct la: