New Era RPG
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

New Era RPG

Un forum bazat pe Anime și RPG.
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Ultimul pas spre evolutie,rangul de Espada.

In jos 
AutorMesaj
.:[TeckXD]:.
Admin
Admin
.:[TeckXD]:.


Mesaje : 98
Data de inscriere : 15/10/2013
Varsta : 26
Rasa : Inner-Shinigami

Ultimul pas spre evolutie,rangul de Espada. Empty
MesajSubiect: Ultimul pas spre evolutie,rangul de Espada.   Ultimul pas spre evolutie,rangul de Espada. Icon_minitimeLun Oct 21, 2013 11:44 am

Ajung in Las Noches,spre uimirea mea eram deja la etajul 1.Acolo era Vasto Lorde ma uit spre unul dupa care il prooc la lupta.Aveam sabia luata de la shinigami,in momentul in care scot sabia din teaca observ ca sabia capata o energie albastra.Se pare ca aveam o putere mai mare decat a unui hollow normal.Incerc sa controlez aceasta energie albastra dar nu reusesc ma chinui dar tot nu iese nimic.Ma chinui in continuare sa fac ceva dar aceasta se extinde peste tot in camera aia imensa distrugand toti vasto lorde din camera.Wow...ce putere aveam,nici macar nu puteam controla,trebuia sa invat sa o controlez.Observ ca a ramas un vasto lorde in picioare,unul mai puternic.Acela se uita spre mine si inainteaza cu pasi mici.Sabia era lasata la pamant,din cauza puterii sarise din mana mea si dupa aia aterizase infinpta in podea.Fac un semn din mana iar sabia sare din pamant in mana mea,o puteam controla doar din miscarile mainii,era foarte bine.Se pare ca vasto lorde nu se mai regenerau,am ramas doar eu si acel vasto lorde "sef".Ma indrept spre el incercand sa pregatesc un Cero dar se pare ca nu avea efect asupra lui.Acesta era puternic avand o putere spirituala foarte mare.Chiar mai mare ca a mea.Ma uit la el dupa care ma pregatesc de un atac corp la corp,daca nu puteam sa folosesc tehnici foloseam atacuri corp la corp.Era interesant,ajunsesem foarte rapid pana la statutul de Vasto Lorde...ma gandeam acum ce sa mai fac...se pare ca dupa ce devin Sef Las Noches si o sa am cativa espada de partea mea trebuie sa deschid poarta spre Soul Society si sa merg sa fur adevaratul Hougyoku,care e ascuns foarte bine.Se pare ca Hougyoku a fost impartit in 2,jumatate data la Shinigami si jumatate la Espada.Se spune ca cine ia aceste 2 jumatati de Hougyoku are dreptul la o putere uimitoare.Ma uitam in jur,reiau lupta mea cu Vasto Lorde care e mult mai puternic decat imi imaginam.Se pare ca era un fel de "boss" la sfarsitul ultimului nivel.Era totusi interesant faptul ca pe langa ca evoluam ma si antrenam in acelasi timp.Aveam chef sa evoluez mult mai repede,sa imi primesc si cea de-a doua sabie.Atunci cu puterile de Shinigami si cu puterile de Hollow eram chiar de neoprit.Continuam sa ma lupt cu el.Bagasem sabia in teaca si fiindca teaca era dura ma aparam cu ea.Incercam sa stapanesc acea "aura albastra" primita odata cu sabia de shinigami.Dupa un timp,cat sa se incarca iarasi aura scot sabia din teaca.De data asta se pare ca eu o puteam controla si ca si pe cap imi apareau 2 flacari albastre.Cand aceste 2 flacari dispareau era semn ca energia mea era pe sfarsite si ca trebuia sa bag sabia inapoi in teaca pentru a se reincarca.Tehnica era foarte misto si o puteam folosi atat pe post de aparare folosind teaca dar si pe post de atac folosind sabia cu aura albastra.Eram prea OP acum,cu tehnici inutile.Teaca era facuta dintr-un material pe care il gaseai doar in soul Society,un material dur care nu putea fi taiat.E rezistent la atacuri fizice dar,auzind ca era un fierar legendar pe pamant aveam de gand sa imi fac aura albastra si pe Sabia mea de espada iar teaca de la sabia de shinigami si cu teaca de la sabia de hollow sa le combin formand un scut invizibil care ma protejeaza de atacuri care foloseau reiatsu.Eu continuam sa folosesc Cero,se pare ca cand isi folosea puterile acesta obosea.Eu foloseam un Cero in care imi pusesem toata energia dupa care el fiind slabit il distrug,cad la pamant unde lesin cateva minute fiind singur. Eram.....singur.Semn ca am invins.Acum trebuia doar sa ma duc la Seful Las Noches pentru a deveni espada si pentru a lua si rangul de Sef Las Noches in locul batranului.Ma ridic si ma indrept spre Nivelul 0,unde mi se deschisese usa.
Sus In jos
 
Ultimul pas spre evolutie,rangul de Espada.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Vasto Lorde,inca putin spre rangul de Sef.
» Un alt pas spre alta evolutie.
» Espada #0. Sosuke Aizen.
» Foamea de hollow.Un mic pas spre evolutie.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
New Era RPG :: RPG World :: Universul RPG :: Las Noches :: Castelul :: Nivel 1-
Mergi direct la: